Що таке чипування собак?
Проблему ідентифікації тварин можна вирішувати по-різному: татуювання, тавра, бирки, вищипи та, нарешті, просто нашийники з номером телефону власника. Однак ці методи ідентифікації не тільки не забезпечують достатній ступінь збереження інформації, а найчастіше є негуманними і псують зовнішній вигляд тварини, а самі тварини не можуть розповісти, де вони прописані і хто їхній господар. Тому система електронної ідентифікації тварин наразі набуває все більшої актуальності, адже згідно з Положенням Європейського Парламенту №998/2003 від 26 травня 2003 року всі тварини, що перетинають кордони країн Євросоюзу, з 3 липня 2011 року мають бути ідентифіковані електронним мікрочіпом, та тавро, яке донедавна вважалося найнадійнішим способом ідентифікації, за великим рахунком, більше не братиметься до уваги. Більше того, в Ірландії, Великобританії та Мальті це становище вже давно набуло чинності. Хоча, звичайно ж, електронне чіпування потрібне не лише тим собакам, яких вивозитимуть за кордон. Наприклад, у Вас вкрали вихованця з дому, на виставці чи на дачі. Ви або знаєте (підозрюєте), хто це зробив, або побачили свою власність у чужих руках (може на виставці), добровільно повертати її Вам не хочуть. Якщо Ваш вихованець чіпований, то Ви можете прямо йти до міліції або суду. У 100% випадків правосуддя буде на Вашому боці. Або у Вас купили цуценя, Ви уклали з покупцем договір, а він наступного дня просить забрати цуценя назад за умовами договору. При цьому привозить Вам зовсім інше цуценя. Ви його не приймаєте, а він звертається до суду, який у 99% випадків винесе рішення, яке зобов'язує Вас прийняти цуценя і виплатити покупцю всю суму, а може, і більше.
Або Ви без письмового договору здали в оренду свого собаку, а через деякий час Вам кажуть, що собака втік (зіскочив з балкона, у двері, вікно і т.д.), при цьому відповідальність на себе брати не хочуть, компенсувати витрати теж не поспішають. А через місяць-другий Ви бачите свого вихованця на виставці, він чудово почувається, але довести, що він Ваш, не можете.
Або Ви звернулися до нової ветеринарної клініки, або втратили ветеринарний паспорт та відновили інформацію про вакцинацію, історію хвороби, алергії тощо, немає жодної можливості.
Або Ви знайшли собаку без нашийника, тавра або будь-якої іншої інформації та хочете повернути її власнику. У всіх цих випадках код мікрочіпа, введений у національну та міжнародну базу даних, дасть повну та точну інформацію про справжнього власника, походження собаки, ветеринарних даних та допоможе вирішити подібні ситуації.
Отже,
Що таке Електронна ідентифікація тварини?
- Електронна ідентифікація - це підшкірне введення електронного мікрочіпа з унікальним ідентифікаційним номером в область шиї тварини, що залишається з твариною протягом усього її життя.
- Мікрочіп - це стерильна капсула розміром з рисове зернятко з біосумісного скла.
- Мікрочіп містить 15-значний код, який вноситься до родоводу тварини, ветеринарний паспорт, а також реєструється у національній базі даних. Наш Клуб реєструє собак у Єдиній базі даних чіпованих тварин України - www.tracer.com.ua.
Існують і інші бази даних, де ви зможете зареєструвати свого собаку самостійно, наприклад, www.store.animal-id.net
- Зчитування інформації з мікрочіпа здійснюється за допомогою сканера.
Навіщо ж треба чіпірувати свого собаку?!
- Мікрочіп - це фактично електронний паспорт собаки, який знаходиться при ній завжди. Він є єдиною сполучною ланкою між собакою та її родоводом, ветеринарним паспортом та власником. Завдяки номеру, що міститься в мікрочіпі, Ви зможете легко знайти своїх собак у випадку втрати або крадіжки.
– Електронна ідентифікація значно прискорює проходження митного контролю.
- Мікрочіп виключає можливість заміни собаки на виставці.
- Ідентифікаційний номер мікрочіпа значно спрощує систему обліку у ветеринарних клініках та кінологічних структурах.
Чим чіпування відрізняється від таврування?!
- Клеймування - це хвороблива процедура, яка може призвести до спотворення шкірних покривів, до того ж тавро згодом може потьмяніти і потрібно повторне проведення процедури. А імплантація капсули з мікрочіпом – це легка, швидка та безболісна процедура, яка не потребує загальної чи місцевої анастезії. Мікрочіп залишається з твариною на все життя - втратити або пошкодити її неможливо, тому що вона стає частиною підшкірного шару.
- Підробка тавра не складе великої складності, а підробити мікрочіп з індивідуальним номером неможливо. Спроба видалити чи замінити мікрочіп призведе до появи видимого рубця.
- Візуальна ідентифікація клейма може бути помилковою, а зчитування 15-значного коду спеціальними сканерами забезпечує швидкий і завжди точний результат.
Де можна чіпувати свого собаку?!
- Незважаючи на простоту процедури, Ви повинні бути гранично уважними, оскільки тільки при коректному вживленні мікрочіпа у тварин не виникає ознак запальної або алергічної реакції на імплантати, а також не відбувається підшкірна міграція мікрочіпа. Слід також пам'ятати, що сам по собі чіп нічого не означає, якщо його номер не внесений у відповідну базу даних, в якій містяться всі відомості про носій цього мікрочіпа: це ім'я та адреса власника, прізвисько самої тварини, дати вакцинації і т.д.
- Фактично, процедура чіпування тварини може бути проведена у будь-якій ветеринарній установі, яка надає цю послугу. У цьому випадку власник повинен переконатися, що мікрочіп відповідає міжнародним стандартам і інформація з нього може бути зчитана сканерами, які є у митних служб, ветеринарних клінік та організаторів виставок. Або ж власник повинен самостійно надати власний сканер для зчитування тавра його вихованця. |