Клуб Собак Усіх Порід
Київ
   Головна    |    Про Клуб    |    Породи Клуба   |   Розплідники Клуба    |   Цуценята в Клубі
     Отримати родовод   |   Дресирування   |     Послуги на сайті
ЦУЦЕНЯ У ВАШОМУ БУДИНКУ
Як вибрати, купити та виростити цуценя * Адаптація цуценя на новому місці

 

 

ПОШУК СВОГО ІДЕАЛУ
Як вибрати собаку, що підходить саме вам

ВЕЛИКИЙ ЧИ МАЛЕНЬКИЙ

Усупереч поширеній серед початківців собаківників думці далеко не всі маленькі собаки вимагають менше місця в будинку, ніж великі. Тобто не місця, де вони можуть сісти чи лягти, не зачепивши диван і не зсунувши плечем обідній стіл, а простору для гри, біганини після купання чи зустрічі улюбленого господаря після роботи.

Квадратні метри для собаки

Іноді здається, що вест хайленд вайт тер'єр здатний перебувати відразу в трьох кімнатах, а його гавкіт чути по всьому будинку. А флегматичний ньюфаундленд може ткнутися у ваші коліна величезним носом, махнути хвостом і з виглядом виконаного обов'язку піти під балконні двері, де не так жарко.

Безумовно, для великого собаки може виявитися тісним ваш коридор або він не поміститься у ванній. Питання миття собаки - далеко не останній. Якщо на глобальне миття можна в крайньому випадку відвезти собаку в перукарню, то щоденне миття лап, живота під хвостом відбуватиметься вдома. Потрібно також достатньо місця для годування та зберігання мішків із сухим кормом по 15 кілограмів вагою. Якщо ж ви зважитеся на годування натуральними продуктами, знадобиться солідна морозильна камера для запасів м'яса та риби.

Потрібно прорахувати і ваші матеріальні можливості.
Собаки середнього розміру завжди тримають лідерство популярності. Від них можна чекати охоронних якостей, здатності до довгих прогулянок, спортивних ігор, супроводу господаря на велосипеді або на лижах, які не дуже люблять собаки-гіганти та не витримують малюки.
Розрахувати та забезпечити раціон середнього собаки можуть дозволити собі багато собаківників. Крім того, різноманітність собак середнього розміру розширює рамки вашого вибору.
Особливо модними зараз стали собачки дрібних та карликових порід.

Собачок карликових порід зазвичай роздають у пізнішому віці, крихітним цуценятам краще довше бути в рідному гнізді з матір'ю. Новоспеченим власникам доводиться бути втричі обережними і ходити вдома постійно дивлячись під ноги, а також пересувати меблі, закривати дери тихо та обережно. Але, головне, як і для інших цуценят, не допускати протягів і переохолодження крихітних створінь.

Порада. Питання: велика-маленька, також має бути вирішена усією родиною. Не всякий великий чоловік погодиться вигулювати карликового пінчера, і далеко не кожна жінка утримає бульмастифу, що рветься з повідця.

Карликових собачок можна взяти із собою, зробити ексклюзивну стрижку у собачого перукаря, купити яскраві комбінезончики, заплести шерсть у кіски та хвостики.

Дуже популярні зараз йоркширські тер'єри - собачки активні, веселі, щоправда, іноді з комплексом великого собаки готові розтерзати чужих псів і рвуться в бій. Але це стосується псів, суки цілком миролюбні.

Померанські (карликові шпиці) гордо ведуть своїх господарів на повідку, хизуючи розкішною шерстю різних забарвлень. Втім, вони не проти і пострибати на піску біля моря, гавкаючи хвилі, що набігають.

Відчуйте відповідальність.

Найгірший варіант - брати собаку виключно з власних амбіцій, "таку саму як у друзів". Зазвичай, догляд за собакою в такому будинку скоро скорочується до мінімуму, тварина не доглянута, психіка часто страждає. Але одна справа, якщо не гуляють і не виховують болонку, інша справа, якщо покинутими виявляються ротвейлер, вівчарка або доберман. Серйозні собаки, з охоронними робочими якостями, зі здоровою агресивністю, стають загрозою для сторонніх, та й для самої родини.

На жаль, зустрічаються в "собачому" колі люди, які бажають довести за допомогою лютого собаки свою особисту значущість. Їх тішить, що всі сахаються в бік, побачивши таку бійцеву пару, а щенят підхоплюють на руки. Таким хворим самолюбством відрізняються у чомусь неповноцінні, нерозумні люди. Переконати їх у неправоті складно, інколи ж і небезпечно. Кількість перемог, здобутих їх собакою, надає їм ваги у власних очах. Це дуже сумний випадок, але на щастя, скоріше виняток у лавах собачників.

 
При розміщенні матеріалу на інших ресурсах, активне посилання на dog-club.org – ОБОВ'ЯЗКОВЕ!