Клуб Собак Усіх Порід
Київ
   Головна    |    Про Клуб    |    Породи Клуба   |   Розплідники Клуба    |   Цуценята в Клубі
     Отримати родовод   |   Дресирування   |     Послуги на сайті
ЦУЦЕНЯ У ВАШОМУ БУДИНКУ
Як вибрати, купити та виростити цуценя * Адаптація цуценя на новому місці

 

 

ТАКА РІЗНА ШЕРСТЬ…

 

Ще одне важливе рішення при виборі породи: до якого типу вовни відноситься собака, що вам сподобалася. Догляд за шерстю собаки може бути мінімальним, а може вимагати постійної уваги та солідного часу.

Безумовно, короткошерсті собаки (боксери, далматини, добермани, доги, піт були, американські бульдоги) вимагають найменшого догляду.
Коротку вовну спочатку прочісують частим гребенем чи щіткою, потім рукавицею масажером. Блиск можна навести суконкою. Щітку ведуть лише за напрямом зростання вовни - від голови до хвоста. Багато собак з короткою вовною можуть обійтися без купання все життя, за винятком любителів повалятися в брудній калюжі, на дохлій жабі або в чомусь не менш привабливому.

Незручність короткої вовни в тому, що в період линяння (а линяння може відбуватися майже постійно) дрібні волоски, що випали, здатні впиватися в чохли на м'яких меблів, пледи, килими, господарський одяг. Пилосос стає вашим постійним знаряддям праці. Простіше витратити двадцять-тридцять хвилин на день на розчісування собаки.

Порада. Якщо ваша собака світлого забарвлення, намагайтеся вберегти від її вовни свій вихідний одяг темних тонів, а темні та чорні вовни можуть помітно "прикрашати" світлий одяг.

Середньошерсті собаки (німецькі вівчарки, лайки, азіатські вівчарки, ротвейлери) мають довшу остову вовну і досить густий підшерстя. Їх линяння зазвичай активізується навесні та восени, але живучи в теплій квартирі з сухим повітрям, собаки можуть линяти частіше та триваліше, ніж хотілося б. Тому щодня захопіть із собою на довгу прогулянку гребінець із довгими, але з гострими зубами, щітку і рукавицю-масажер. Як слід прочешіть гребінцем остову вовну. Потім прочешіть щіткою підшерстя і проти зростання вовни. Наведіть остаточний блис масажною щіткою. Таким чином ви допоможете собаці позбутися линяючого підшерстка і скоротите домашнє прибирання.

Усі складнощі такого догляду обернуться нагородою у вигляді розкішного собаки та гори вичесаної вовни для прядіння чи радикулітних поясів. Можна з такої вовни зробити легку теплу ковдру.

Якщо ви вибрали собаку довгошерстої породи (бобтейл, бріар, коллі, шпіц, пекінес, ши-тцу, кавказька вівчарка), вам слід налаштуватися на серйозну багаторічну роботу з догляду за вовною.

Якщо дасте собі слабину і кілька днів не підходитимете до собаки з набором щіток і гребенів, вовна почне звалюватися в ковтуни, відстригти які простіше, ніж прочесати. Довгошерсті собаки часто не мають вираженого линяння, підшерстя звалюється і плутається.

Колтуни розбирають руками, від кінця до основи пасма. Запущений ковтун прорізають спеціальною колтунорізкою від основи до кінця пасма, потім прочісують гребенем. Перед миттям розчешіть шерсть щіткою. Після миття промокніть шерсть рушниками і сушіть феном, потихеньку розчісуючи. Висохлу чисту собаку слід максимально отчесать, особливо довгі очеси на внутрішній стороні лап і живіт. Тоді легше підтримуватиме шерсть у формі. Миття іноді можна замінити чищенням тальком (для собак зі світлою вовною) Проводити цю процедуру найкраще на вулиці. Собаку посипають порошком тальку, через півгодини тальк зчищають щіткою. Частинки порошку вбирають у себе бруд і пил із вовни. Головне – вичистити шерсть, не залишивши сліду від тальку.

Жорсткошерсті собаки, яскравими представниками яких є більшість тер'єрів, шнауцери, брюссельський грифон, практично не линяють, тобто ви не ловитимете вовну пилососом по всій квартирі. Чесати таких собак також слід щодня, за тією ж схемою, що й гладкошерстий. Линяння в даному випадку коригують тримінгом - щипкою та стрижкою вовни два-три рази на рік. Тримінг проводиться навесні та восени, щоб собаці було легше в літню спеку, а до зими вона встигала трохи обрости.

Порада. Під час підготовки до виставок тримінг проводиться за спеціальною схемою, щоб ваш вихованець постав на рингу в найбільш виграшній формі. Довірити цю відповідальну процедуру краще собачому перукарю. Його вам порекомендує заводчик чи керівник клубу. Якщо ви маєте час, запишіться на курси стрижки. Щоправда, досвід показує, що непокірні собаки краще поводяться з незнайомим перукарем, ніж із господарем..

Голі породи (китайська чубата, мексиканська гола) вважаються панацеєю для господарів, які мають алергію на собачу шерсть. Справді, в будинку від них не буде ні шерстинки, але догляд за голою шкірою має бути правильним та уважним. Шкіру змащують дитячими або спеціальними кремами від висихання та появи тріщин. Голих собачок оберігають від яскравого сонця та намагаються уберегти від травм. Бійка з невихованим приятелем може серйозно позначитися на ніжній шкірі. Детальні рекомендації щодо догляду необхідно отримати у заводчиків цуценя.

 
При розміщенні матеріалу на інших ресурсах, активне посилання на dog-club.org – ОБОВ'ЯЗКОВЕ!