Клуб Собак Усіх Порід
Київ
   Головна    |    Про Клуб    |    Породи Клуба   |   Розплідники Клуба    |   Цуценята в Клубі
     Отримати родовод   |   Дресирування   |     Послуги на сайті
ЦУЦЕНЯ У ВАШОМУ БУДИНКУ
Як вибрати, купити та виростити цуценя * Адаптація цуценя на новому місці

 

 

СОБАКА: СЛУЖБОВИЙ, МИСЛИВСЬКИЙ, ДЕКОРАТИВНИЙ

Виходячи з призначення, собак умовно поділяють на службових, мисливських та декоративних. Міжнародні кінологічні організації, що є членами МКФ (Міжнародна Кінологічна Федерація - FCI), поділяють собак на 10 груп:

ГРУПА FCI 1 ПАСТУШІ ТА РОБОЧІ
ГРУПА FCI 2 МОЛОСИ, ШНАУЦЕРИ, ПІНЧЕРИ
ГРУПА FCI 3 ТЕР'ЄРИ
ГРУПА FCI 4 ТАКСИ
ГРУПА FCI 5 ШПІЦИ, ЛАЙКИ
ГРУПА FCI 6 ГІНЧІ
ГРУПА FCI 7 ЛЕГАВІ
ГРУПА FCI 8 СПАНІЄЛІ, АПОРТ.
ГРУПА FCI 9 ДЕКОРАТИВНІ, КІМНАТНІ
ГРУПА FCI 10 ХАРЧІ

Кавказька вівчарка - унікальний охоронний собака, що розділяє світ за принципом свій (хороший) - чужий (поганий). Собака одного хазяїна.

Собак, які не увійшли до 9-ї групи декорації, і не належать до службових чи мисливських пород, умовно називають "собаки-компаньйони".

Поділ на групи FCI - це вже професійний підхід, а Вам спочатку потрібно визначити ряд порід, що найбільш підходять до Вас і Вашої родини за розміром, характером, агресивністю, умовами утримання, екстер'єру та типом шерсти.

 

Порада. Від правильного вибору породи багато в чому залежить, як складеться ваше спілкування з собакою і наскільки повноцінно ви її виховаєте та виростете. У кожному з трьох типів порід ви знайдете величезну різноманітність - великих і маленьких, більш простих у вихованні та вирощуванні та складніших, рекомендованих досвідченим собаківникам.

 

 

Ротвейлер: налаштуйтеся на серйозне виховання і покажіть цуценяті, що господар - головний у будинку, "ватажок зграї".
СЛУЖБОВІ СОБАКИ зазвичай мають великий або середній розмір (вівчарки, ротвейлери, добермани, чорні тер'єри, московські сторожові, різеншнауцери, боксери і т.д.), вимагають більше місця в будинку, активного тренінгу і серйозного і спеціального дресування. Якщо ви дасте слабину, і потужний активний собака відчує себе в будинку господинею - чекайте на неприємності і можливі зіткнення.

Серед МИСЛИВСЬКИХ ПОРІД є більш "домашні", які із задоволенням виростуть сімейними витівками і не згадають про полювання: англійські та американські кокер спанієлі, голден ретрівери, деякі тер'єри, басети, такси.

 

Порада. Таких представників мисливських порід, як пойнтерів, дратхаарів та курцхаарів, лягавих, сеттерів, лайок, фокстер'єрів та ягдтер'єрів, – краще набувати професійним мисливцям. Нерідко свою міську частину життя їм доводиться проводити тільки на повідку, оскільки будь-якої миті у них може проявитися мисливський інстинкт, побачивши кішку або білку.

 

Собаки ДЕКОРАТИВНИХ ПОРІД маленького карликового розміру, зручні у утриманні, не вимагають спеціальних апартаментів та великої кількості кормів. Їх зазвичай рекомендують людям похилого віку і самотнім, але і у великій родині такі малюки почуваються цілком комфортно. Вони цілком здатні зайняти лідируючу позицію в будинку і стати маленькими царьками, що сидять на своїх тронах - подушках. Горді та незалежні пекінеси та японські хіни завжди прагнутимуть лідерства в будинку. Ши-тцу мають більш легкий характер і терпимо ставляться до дітей. Але, як завжди, все залежить від індивідуальностей.

 
При розміщенні матеріалу на інших ресурсах, активне посилання на dog-club.org – ОБОВ'ЯЗКОВЕ!