Клуб Собак Усіх Порід
Київ
   Головна    |    Про Клуб    |    Породи Клуба   |   Розплідники Клуба    |   Цуценята в Клубі
     Отримати родовод   |   Дресирування   |     Послуги на сайті
ЦУЦЕНЯ У ВАШОМУ БУДИНКУ
Як вибрати, купити та виростити цуценя * Адаптація цуценя на новому місці

 

 

ВИБІР ПОРОДИ

 

Ви можете піти простим шляхом і купити собаку поширеної породи, за розумною ціною і з досить відомими якостями, або ганятися за рідкісними, ексклюзивними представниками, а в результаті будь-який собака дасть своєму господареві те, що він хоче: любов, радість спілкування з веселим другом або суворе товариство з урахуванням взаємоповаги. Треба пам'ятати, що будь-який собака - це особистість зі своїм особливим характером, і навіть такі схожі один на одного лабрадори відрізняються темпераментом і життєвими пристрастями.

Різноманітність вибору.
Кінологія – дуже жива наука, і заводчики – професіонали радують нас все новими породами, досі рідкісними, а часто недоступними. Ввезені до нас аборигенні породи - наприклад, піренейський гірський собака, ховаварт, угорська вижла, хаски, слуги, салюки та ін. - значно розширили вибір породи як для собаківників-початківців, так і для досвідчених. Бажання виростити незвичайного собаку чи можливість нарешті купити те, що в дитинстві бачили лише на фотографіях у закордонних виданнях, дає і позитивні та негативні результати.

Наприклад, поява у нас бернського зенненхунду та його "родичів" можна вважати великим подарунком для тих, хто мріяв про великого собаку з досить м'яким характером і найкрасивішим яскравим триколірним забарвленням. При цьому чорні ньюфанудленди виявились витісненими ошатними швейцаруами.

Або, - для любителів маленьких собак, - досягнення української кінології ОДІС (одеський ідеальний домашній собака) - розумний з почуттям власної гідності, привабливий, врівноважений, веселий собака, з охоронними якостями службового собаки.

Кому потрібен охоронець – неперевершений охоронний собака – кавказька вівчарка. Її візитна картка - надійність та відданість. Це дуже серйозний собака "одного господаря".

Ви можете зіткнутися з проблемами алергічних захворювань, як сталося у багатьох власників, що колись увійшли до моди шарпеїв. Або не врахувати пустотливого характеру маленького африканського песика басенджі. Господарі воліють вигулювати басенджі на повідку, не розраховуючи на послух.

Порада. Перед тим, як зважитися на ексклюзивне придбання, варто отримати максимальну та різнобічну інформацію про обрану породу. Якщо у нас ще немає книг по породі, просіть знайомих привезти їх з-за кордону, шукайте відомості в інтернеті, сходіть на виставки, поговоріть із різними заводчиками, зверніться до Клубу. Звичайно, "закохавшись" в будь-яку породу собаки, ви, швидше за все, забудете про розумні докази і можливі складнощі виховання обраного собаки. Але, озброїтися повноцінними знаннями про те, чого чекати від принесеного в будинок крихітного цуценя, – ваш обов'язок.

 
При розміщенні матеріалу на інших ресурсах, активне посилання на dog-club.org – ОБОВ'ЯЗКОВЕ!